Potrzebne dokumenty do przeprowadzki zagranicznej

2016-07-25 16:46:20

Wybierając się nawet na kilkudniowe wycieczki zagraniczne, zabieramy ze sobą komplet koniecznych dokumentów, czyniących nasz pobyt znacznie bezpieczniejszym i wygodniejszym. A jakie dokumenty powinniśmy ze sobą zabrać, kiedy planujemy przeprowadzki zagraniczne?

przeprowadzki zagraniczne

W przypadku krajów Unii Europejskiej, nie jest to tak skomplikowane (wystarczy dowód osobisty). W rzeczywistości nie będą nam potrzebne żadne specjalne dokumenty i potwierdzenia oraz wizy. Z rzeczy, o które jednak warto ze sobą zabrać, to:

 

  • Paszport – może być przydatny, na wypadek pogorszenia się sytuacji na granicach krajów i zniesienia strefy Schengen. Paszport będzie również bardzo pomocny, jeśli po jakimś czasie pracy za granicą, postanowimy wyjechać na egzotyczne wakacje.

 

  • Dokumentacja medyczna – jeśli w kraju leczyłeś się na przewlekłe choroby, to warto zabrać ze sobą kopię dokumentacji. Znacznie ułatwi ona twoim nowym lekarzom poznanie twojej historii choroby i sprawi, że opracowanie dalszego leczenia będzie łatwiejsze.

 

  • Umowy długoterminowe – jeśli masz podpisane jakieś długoterminowe umowy – na telewizję, internet, telefon, zabierz je ze sobą. Pozwolą ci monitorować termin, w jakim należy je wypowiedzieć, aby nie przejść w ich przedłużenie na czas nieokreślony.

 
Powrót
 
tel. 0048 605 506 997
e-mail: biuro@alan-przeprowadzki.pl